Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

Eiropas brīvprātīgais darbs
Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev dzīvē ir svarīgs, izaicināt sevi pamēģināt to, ko vienmēr esi vēlējies, iemācīties jaunu valodu un iegūt draugus no visas Eiropas.

Zemgales NVO Centrs ir izveidojis īsu ieskatu Eiropas brīvprātīgā darba teorijā un praksē, lai īsumā iepazīstinātu ar svarīgāko informāciju par Eiropas brīvprātīgo darbu. Paralēli aicinām iepazīties ar ieteikumu ceļvedi "Kā kļūt par brīvprātīgo?" topošajiem Eiropas brīvprātīgajiem.

TEORIJA
PRAKSE

KAS: Eiropas brīvprātīgais darbs
DALĪBNIEKA VECUMS: 18 - 30 gadi
ILGUMS: 6 - 12 mēneši (īpašos gadījumos - sākot no 2 nedēļām un 2 mēnešiem)
KAS JĀDARA: palīdzēšana jauniešu centros, bērnu dārzos, pansionātos, filmu festivālos, vides organizācijās, nometņu organizēšana, savu ideju īstenošana utt.
IESAISTĀS: Brīvprātīgais (Tu) = Nosūtītājorganizācija (Mēs)= Uzņēmējorganizācija
UZ KURIENI: Eiropas Savienības dalībvalstis un partnervalstis
CIK MAKSĀ: Bez maksas. 100% apmērā tiek apmaksāti visi uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana, valodas kursi un ceļa izdevumi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu. Visas izmaksas sedz Eiropas Komisija programmas „Jaunatne darbībā" ietvaros.
KĀ TAS NOTIEK: Jaunietis izlemj kļūt par brīvprātīgo => Jaunietis sazinās un tiekas ar nosūtītājorganizāciju => Jaunietis (kopā ar nosūtītājorganizāciju) atrod uzņēmējorganizāciju => Nosūtītājorganizācijas un uzņēmējorganizācija izveido pieteikuma anketu finansējuma saņemšanai => Ja pieteikuma anketa tiek apstiprināta, projekts var sākties.

 

     

Seši cilvēki ir devušies brīvprātīgā darba projektā uz Gruziju. Katru dienu viņi stāsta par saviem notikumiem, sajūtām un pārdomām. (Lasīt visu)

-Agris, Ivars, Uģis, Renārs, Gunārs un Jana-

 

"Brīvprātīgā darba laikā esmu iemācījusies vairākas mācības, taču galvenais - beidzot esmu atradusi harmoniju ar sevi, ko iepriekš nekad neesmu izjutusi" (Lasīt visu)

-Indra-

 

"Brīvprātīgais darbs ir brīnišķīga iespēja brīvprātīgajiem iepazīt sevi. Jaunieši atzīst, ka paši ir pārsteigti, ieraugot sevi no malas, „novērot", kā uzvedās jaunā situācijā. Daļa brīvprātīgo atzīst, ka ir pārsteigti, atklājot sevī jaunus talantus, slēptas vēlmes un radošo brīvību!"

-Mazozoli 4x4-

 

"Eiropas brīvprātīgais darbs padarīja manu dzīvi interesantāku ne tikai uz projekta laiku, bet iespaidoja arī manu turpmāko dzīves gaitu." (Lasīt visu)

-Ieva-

 

"Pateicoties brīvprātīgajam darbam, man tagad ir divas mājas, divas ģimenes, divas dažādas pasaules." (Lasīt visu)

-Ilze-